Liigu edasi põhisisu juurde

Nõuanded

Restaureerijate ühendus

 

SRIK-i konsultandid

Akende ja uste restaureerimine

Indrek Värv    52 55 123        indrek.varv@gmail.com,  koduleht www.restaureeri.ee

Vallo Varik

Kalle Kase

 

Hoonete restaureerimine

Tarmo A. Elvisto    5100374      info@renoveeri.net

Vallo Varik            50 91 044           vallo.varik@gmail.com

Madis Ahman        5139226      madis_ahman@hotmail.com

 

Krohvimistööd

Knut Klais 

Kalle Kase

 

Savihooned

Marko Kikas   56600811        marko@saviukumaja.ee

 

Mööbli restaureerimine

Tõnu Vainküla            55 28 868        vaindorff@yahoo.com

Viljo Naarits    55 526 750      pronksist@gmail.com

 

Plekk-katused

Kalle Kolde     55 26 661        kalle.kolde@mail.ee    (konsultatsioonid ja järelvalve)

 

Puit-(palk)konstruktsioonide restaureerimine

Indrek Värv       52 55 123        indrek.varv@gmail.com

Madis Ahman     5139226        madis_ahman@hotmail.com

Vallo Varik     50 91 044        vallo.varik@gmail.com

 

Põrandate renoveerimine (puidutööd)

Vahur Kõrbe   55 84 953        renoveerija@hot.ee

Vello Trell       52 81 525        trellid@mail.ee

Kalle Kase

 

Restaureerimisarhitektid

Inara Tõugjas  53431071        inara@puutoode.ee (interjöör)

Urmas Arike    5234629          urmas.arike@mail.ee

 

Tisleritööd

Vahur Kõrbe   55 84 953        renoveerija@hot.ee

 

Traditsioonilised imitatsioonitehnikad (aaderdus, marmoreering)

Indrek Värv       52 55 123        indrek.varv@gmail.com

Olesja Jatsuk   55 988 599      olessia77@bk.ru

 

Treppide restaureerimine

Vahur Kõrbe   55 84 953        renoveerija@hot.ee

 

RESTAUREERIJATE ÜHENDUS (RÜ)

Restaureerijate Ühendus, edaspidi RÜ on Säästva renoveerimise infokeskuse, SRIK-i, juures tegutsev vabatahtlik ühendus, mis koondab erinevate valdkondade restauraatoreid, kes tegutsevad vanade hoonete ja nende interjööri ja sisustuse restaureerimise valdkonnas. Oma töös lähtutakse headest restaureerimise põhimõtetest ja tavadest. Oma tegevusega aidatakse kaasa traditsiooniliste tehnoloogiate, materjalide ja töövõtete väärtustamisele ja elushoidmisele, järelkasvu koolitamisele.

Energiatõhusus.

Miljööväärtuslikel hoonestusaladel paiknevad ajaloolised hooned täidavad meie linnaruumis rolli kultuurimaastiku ilmestajana, ent elanikele on oluline ka nende hoonete kommunaalkulude suurus. Vahelagede soojustamine, õhutihedus, ventilatsioonisüsteem, sisemine isolatsioon, akende renoveerimine, küttesüsteem ja nutikad võimalused — need on märksõnad.

Linaõlivärvi iseloomustus.

Virve Kiil, Majatohter
10. aprill 2015 10:25
Kvaliteetse linaõlivärvi katvus võrreldes plastvärvidega on vähemalt kahekordne, mistõttu arvamine, et linaõlivärv on hirmkallis, osutub vääraks. Linaõlivärv kaitseb puitu efektiivselt — see imendub materjali sisse ja haakub aluspinnaga tihedalt, moodustades vett tõrjuva kihi.

Värvitud pinnad kestavad kaua ning nende vananemine toimub “loomulikult”, järk-järgult matistudes, pigmendi osakesed irduvad kelmest ning pind on nn isepuhastuva koostisega.

Siseisolatsiooni uurimistöö

Teaduslik uurimistöö siseisolatsiooni toimivusest Eesti kliimas viidi läbi projekti CoolBricks all. Nimetatud projekti eesmärgiks oli lahenduste leidmine ajalooliste hoonete energiatarbe kaasajastamiseks. Nagu projekti nimest võib aimata, keskenduti (tellis)kivihoonetele. Ajalooliste hoonete algupära säilitamisel ei ole aga väline soojustamine aktuaalne.

Vaha annab puidule siidise läike

Lisaks lakkimisele ja õlitamisele võib puidupindu ka vahatada. Naturaalne vaha ei ole ilmastiku- ega niiskuskindel, samuti on vaha kulumiskindlus suhteliselt väike. Seda arvestades on vahatatud pinnal oma koht näiteks mõningatel mööbliesemetel, puitvoodril, laetaladel jne. Vahatatud pind jätab omapärase pinnaläike. Pärast vaha kuivamist jääb pind tuhmmatt, kuid kui hiljem pinda kuiva pesuharja või lapiga hõõruda, hakkab see siidjalt läikima.

Savivõõp

Savivõõp  on ennekõike mõeldud savikrohvitud pindade katmiseks. Võõp koosneb savist ja metüültselluloosist. Võõbale annab iseloomuliku tooni vastav saviliik. (näiteks: sini-, punasavi) .Võõpa on võimalik lisaks  toonida looduslike pigmentidega.

Puitpõrandad

Tundub, et see aeg, kui vanale põrandale justkui häbenedes linoleum või reliin peale tõmmati, on jäädavalt möödas. Vana puitpõrand on alati väärt taastamist. Tihtipeale selgub, et paksu, laiguti mahatulnud värvi- ja pahtlikihtide alt koorub välja vägagi uhke põrand. Vanades majades võib leida põrandalaudu, mille laius on 30 ja isegi 40 cm ja paksus kuni 8cm ning mille paigaldamiseks ei ole kasutatud naelu vaid tappe ja ühenduspulki. Selliste põrandate eksponeerimine oma naturaalses ilus on saanud paljude inimeste kodu-uhkuseks ja üheks sisekujunduse elemendiks. Harva pakub mõni teine põrandakate sellist soojust, ilu ja väärtust kui puitpõrand.

Puitfassaadide renoveerimine

Vanem puumaja valitakse elupaigaks sageli seepärast, et ümbruskonnas on välja kujunenud meeldiv, vaiksete tänavate ja hoovidega elukeskkond. Kahjuks võib juhtuda, et see keskkond kaotab väärtust (ka rahas mõõdetuna) sobimatute uusehitiste või renoveerimiste tõttu. Seepärast peaks projekti hoolikalt läbi mõtlema ja vajadusel küsima abi kohalikust omavalitsusest, eriti kui on kahtlus, et tegemist võib olla kaitsealuse maja või miljööväärtusliku piirkonnaga. Viimasel juhul saab näiteks Tallinnas maja jaoks tellida tasuta värvipassi ja osa kauplusi müüb materjale soodsama hinnaga.

Lehed